Jaký je nejlepší způsob, jak naplánovat pozemek o rozloze 50 akrů?.

0

Jaký je nejlepší způsob, jak naplánovat pozemek o rozloze 50 akrů?

Krajinný design o rozloze 50 akrů je naplněn pocitem svobody a lehkosti. Není zde místo pro nudná řešení a změť zahradních prvků, které vytvářejí efekt chaosu. Velká plocha dává volný průchod fantazii designérů a dává majitelům webu mimořádné estetické potěšení. Jak takové projekty vznikají? V tomto článku mluvíme podrobně.

Kde začíná krajinářský projekt?

Z klientova snu o krásné zahradě rozprostřené na obrovském území. Při komunikaci s designéry mají podobu konkrétních přání, která se stávají základem pro vývoj designu. Hlavní otázkou na zodpovězení je, jak vidíte svou zahradu do budoucna?

Úkolem specialisty je posoudit, jak reálné je realizovat požadavky zákazníka. Záleží na mnoha nuancích:

 • rysy tvaru a topografie lokality;
 • specifika místní flóry a přírodních výsadeb umístěných na území;
 • přítomnost hotových budov na venkově;
 • složení půdy a hladina podzemní vody;
 • vlastnosti přirozeného osvětlení panství.

Po posouzení každého z těchto parametrů vytvoří konstrukční tým náčrtky s různými plánovacími řešeními. Teprve po schválení začíná přeměna opuštěného, ​​neobydleného místa v malebnou krajinu plnou svěžích barev a pohodlí.

O potížích navrhování velkých ploch

Terénní úpravy na 50 akrech od nuly vyžadují spoustu času. Od podání žádosti po zprovoznění zařízení může trvat cca 2 – 3 roky. S tím je třeba předem počítat, abyste se neoddávali očekáváním krásné zahrady vytvořené za jednu sezónu. Délka vývoje a realizace je vysvětlena sezónností práce. Například velké jehličnaté stromy je lepší sázet koncem podzimu nebo v zimě, kdy se všechny procesy ve stromech zpomalí.

Zajímavé:  Prosím, pomozte mi s uspořádáním pozemku 18 akrů, je zde lichoběžník. Jak to udělat správně?.

Druhý bod v uspořádání prostorných ploch souvisí s myšlenkou vytvoření harmonické, celistvé zahrady. Každý jeho prvek se musí řídit specifickým konceptem. Krajina v tomto případě připomíná bezchybný příběh, v němž je každý zahradní prvek lapidárně vetkán do autorova vyprávění, aniž by vyvolával pocit nesouladu či zklamání.

Budete také muset přemýšlet o péči o celé území sousedící s venkovským domem. To je usnadněno moderními inženýrskými řešeními v podobě automatických zavlažovacích systémů a také výsadbou rostlin přirozených pro danou oblast. Nikdo ale nezrušil stříhání živých plotů, trávníků a přípravu zahrady na podzim či zimu. Proto je racionálnější využívat komplexní služby péče o místo.

Ale všechny potíže a problémy blednou před fascinujícími procházkami po lesních houštinách, ovocné a lesní zahradě nebo jezírku se zrcadlovou hladinou.

Zónování místa

Útulný, pohodlný venkovský prostor je konečným cílem práce týmu designérů a architektů. Proto se k umístění zón přistupuje se vší zodpovědností. Dispozice je do značné míry dána polohou chaty, pokud již byla postavena, a zájmy všech členů rodiny.

 • Dětské hřiště je nezbytným místem relaxace pro nejmenší majitele bytového domu.
 • Tenisový kurt nebo sportoviště osloví příznivce zdravého životního stylu.
 • Grilovací kout je důležitým prvkem zahrady, kde se schází mnoho příbuzných a přátel.
 • Žádný majitel rozlehlé krajiny se neobejde bez pohodlného parkování v blízkosti vstupního prostoru.
 • Dekorativní a funkční zeleninová zahrada, která láká kořenitými vůněmi, a ovocná a lesní zahrada nejen zdobí prostor kolem, ale také potěší úrodou.

Rekreační oblast se neomezuje pouze na obvyklá řešení. Mohou to být útulné altány v odlehlých koutech území, terasovitá plocha s designovým zahradním nábytkem nebo terasa za domem. Vše závisí na vašich přáních.

Jak přesně budou zóny vůči sobě umístěny, závisí na mnoha faktorech. Klasika, kdy se chata stane ústředním bodem plánu. Ale to jsou konvence. Nikdo vás neobtěžuje zaměřit se na gotickou kašnu nebo labyrint z kamene. Hlavní věc je, že pohyb mezi zónami je co nejpohodlnější. To vyžaduje správné plánování.

Zajímavé:  Je možné na místě pěstovat bahenní rostliny?.

Hotové možnosti pro navrhování pozemku o rozloze 50 akrů

Zveme vás na procházku vyzdobenými prostory, jejichž rozloha je působivá.

Přírodní nebo krajinná zahrada je plná autentických výsadeb. Vertikální linie vymezují uspořádané řady jehličnatých a listnatých stromů, charakteristické pro místní flóru. Borovice, modříny, javory, jeřáby a vrby vytvářejí příjemný polostín, který vás ušetří letních veder. Přírodní idylku podporují keře šeříku a hortenzie. Barevný koberec z drobnoplodých jahod, jetelů a sedmikrásek dotváří vzhled malebné zahrady.

Zahrada jedné barvy zaujme množstvím poupat a květenství, speciálně vybraných v jediné paletě. Vyznačují se jemnými rozdíly v odstínech, díky nimž prostor získává dynamiku. Bílá, modrá nebo žlutá – řada okrasných plodin vám umožní oživit představy o monochromatické krajině. Neméně působivě vypadají území, kde je hlavní role v krajinářství věnována zeleným tónům. K jeho zředění designéři vysazují rostliny s různou texturou, tvary a velikostí listů.

Secesní směr se svou jasnou geometrií a láskou k moderním architektonickým řešením je také vhodný pro zdobení plochy 50 akrů. Ústřední místo v takové zahradě zaujímá úhledně zastřižený trávník. Vedle je instalován originálně tvarovaný altán, kolem kterého jsou již vysázeny dekorativní floxy, narcisy a kosatce. Celá plocha je orámována hladkými liniemi cest.

Tipy od profesionálních designérů

 • Než požádáte o návrh zahrady, promyslete si, co chcete na webu vidět. Co vy a vaši blízcí potřebujete k pohodlnému bydlení na venkově kromě stavby prostorného domu? Tyto informace jsou základem pro práci specialistů.
 • Předem se seznamte s různými styly krajiny. Vytvoříte si tak obraz zahrady, který bude korespondovat s vaším vnitřním světem.

A nakonec svěřte krajinný design venkovského domu o rozloze 50 akrů profesionálům, abyste se v budoucnu vyhnuli zklamání. Portfolio společnosti Agava-M zahrnuje hotové exkluzivní projekty určené přímo pro velké plochy. Zveme vás, abyste se s nimi seznámili právě teď.

Zajímavé:  Co paprikám chybí? Proč jsou na listech světlé plochy?.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *