Jak se zbavit šupinového hmyzu na hroznech?.

0

Jak se zbavit šupinového hmyzu na hroznech?

Dobrý den. Pomozte mi prosím radou. Jak se zbavit šupinového hmyzu na hroznech? Teď je podzim. A má nějaký smysl zpracování? Nebo máme počkat do jara? Sklizeň již byla sklizena.

To může být užitečné:

  • Jak překonat šupinový hmyz?
  • Jaké jsou tyto porosty na větvích červeného rybízu? Jak se s tím vypořádat?
  • Štíty

Máte dotaz na zahradu? Zeptejte se našich odborníků a zkušených zahradníků.
Zeptejte se

Otázka je v následujících sekcích: otázky, hrozny, šupinový hmyz, ochrana proti škůdcům
1 komentář děkuji za otázku přidat k oblíbeným 1165 zobrazení
Sdílet odkaz
Kopírovat odkaz
Autor otázky:
Alfiya Khalilova Orenburg 22. září 2022, 08:22
Poděkovat! Poděkoval jsi 118
Všechny odpovědi a komentáře (1)
22. září 2022, 10:57

Je těžké se toho zbavit, jak asi víte.
V rámci možností sbírejte ručně a stříkejte jedním z těchto přípravků – Aktara, Bi 58, Confidor extra.
Je lepší to střídat, každých 10 dní. Ale zvýšením dávky.
Také jsem se dočetl, že je můžete nabrat kartáčkem namočeným v petroleji. Nemohu vám ale poradit v případě, že spálíte vinice.
Ale pravděpodobně se to dá rozředit ve vodě.
A na jaře, než rozkvetou listy, postříkejte Aktarou.

Zanechte prosím komentář

Přidejte komentář k příspěvku

babich37 22. června 2016, 12:00

Ahoj! Švestka napadla švestku. Zcela pokrytý tmavě hnědým hmyzem. Jako výrůstky na kůře. Jsou jich stovky. Prosím, řekněte mi, co mám dělat?

Zajímavé:  Pokud zasadíte plamének a panenské hrozny na stejné mřížoví, přehluší plamének hrozny?.

user_5106 16. května 2016, 19:01

Prosím pomozte. Na větvích zimolezu je mnoho šupinového hmyzu. Minulý rok jsem to odstranil tampónem s vodkou, ale tuto sezónu je to tam znovu. Jaký lék lze použít k boji proti hmyzu?

AstraPlants 4. prosince 2019, 15:05

Fíkus Benjamina obývá šupináč. Nástřik Fitovermem a Dichlorvosem. Nepomohlo. Co skutečně pomáhá? Pokud se ho nemůžete úplně zbavit, rozšíří se na sazenice květin a zeleniny? A nepřestěhuje se pak do zahrady?

Aleks74 11. července 2018, 13:49

Jaké jsou tyto porosty na větvích červeného rybízu? Jak se s tím vypořádat?

Ahoj. Pomozte radou. Na červeném rybízu se pouze na starých větvích objevily malé tmavé výrůstky s bílou svatozář. Když je zkusíte sundat, vše se promění v lepkavou bílou kluzkou hmotu. Připojuji fotografii. Co to je a jak se s tím vypořádat.

leveetos 16. července 2017, 19:26

Jak co nejrychleji zničit hmyz na stromě peněz, nejlépe pomocí lidových prostředků? Děkuji.

Ens24032004 8. ledna 2023, 11:51

Paraziti na pokojových rostlinách. Jak se jich zbavit?

Vypadá to, že na listech zůstává lesklý povlak. Listy začínají černat. vnitřní dlaň

Prohlédněte si všechny materiály o šupinatém hmyzu: Vidět vše

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz.

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Blog Oleny Nepomnyashchaya.

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Hroznové výhonky přitahují četné škůdce, kteří představují hrozbu pro budoucí sklizeň. Tady, v severních vinicích, jich je mnohem méně než v jižních oblastech. Ale existují nebo se objevují a musíte se před nimi chránit. Dnes si povíme něco o šupináčích a nepravých šupináčích. Letos nás navštívili takoví „hosté“. Nejsou považováni za zvláště škodlivé škůdce hroznů na jihu. Existuje spousta dalších, závažnějších, a tvrdá eradikativní generální prevence eliminuje nebezpečí invaze. Ale tady na severu, kde je škůdců stále málo, jsou škody způsobené šupinkami znatelné, protože jejich přítomnost ve vinici výrazně oslabuje rostliny a ovlivňuje úrodu.
Šupinatý a nepravý šupináč se uchytí na kůře výhonku a zakryje se lesklým hustým obalem. Jejich povrch skutečně připomíná hladký lesklý štít, nebo když jednotlivý jedinec připomíná mladé zdravé poupě ((V letech s příznivými povětrnostními podmínkami pro rozmnožování šupinatého hmyzu pokrývají škůdci celý povrch výhonu, zejména místa poškozená poškozením mrazem. Dva- nejčastěji trpí roční nebo tříleté děti ne tlusté révy hrozny Právě z takových výhonků začíná potrava šupinovců a nepravých šupinovců.

Zajímavé:  Ve kterém měsíci je lepší přinést řízky hroznů do domu na klíčení?.

Vlivem poškození šupinovitou a nepravou šupinou se růst révy zpomaluje, réva se přestává vyvíjet a někdy může uschnout. Šupinatý a nepravý šupináč vylučují lepkavou tekutinu – medovici, která láká mravence a na které se často usazuje usazená plíseň, která ucpává dýchací cesty rostliny a v důsledku toho zhoršuje její vývoj. Kromě hroznů může škůdce poškodit jabloně, hrušně, švestky, bílý akát, maliny, rybíz atd.

Popis. Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz.

Jak tito škůdci hroznů vypadají? Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz? Jedná se o drobný hmyz o velikosti 0,5-5 mm, s půlkruhovou nebo podlouhlou schránkou, který se usazuje na dřevinách včetně hroznů. Barva štítu je různorodá: bílá, šedá, oranžová, nazelenalá, hnědá, černá – záleží na druhu.

Štíty, latinský název – diaspididae. Čeleď hmyzu hemiptera z nadčeledi šupinovců. Tělo je nahoře pokryto voskovým štítem (odtud název). Všechny šupiny se vyznačují tím, že mají štítky na ochranu hmyzu a vypadají jako plaky. Liší se pouze velikostí a barvou. Ústní ústrojí všeho šupinatého hmyzu saje. V rodině je více než 2400 druhů.

falešné váhy (kokcidy (coccidae)) – čeleď polokřídlého hmyzu z nadčeledi šupinovců. Bylo popsáno přes 1100 druhů, z toho asi 150 druhů se vyskytuje v Evropě. Falešný šupinový hmyz se liší od skutečného šupinového hmyzu tím, že nemá voskovou skořápku a vajíčka a larvy jsou chráněny vysychající kůží umírající samice.

Šupinkový hmyz lze odlišit od nepravého šupinového hmyzu podle následujících vlastností:

  • Štít pokrývající horní část hmyzu se neslučuje s hmyzem uvnitř. To lze snadno zkontrolovat sejmutím štítu – škůdce zůstane na rostlině;
  • Štít se zpravidla liší i tvarem – častěji u šupináče je plochý, u nepravého šupinového má tvar vypouklého hrášku nebo koule.
Zajímavé:  Kdy sklízet hrozny pro skladování: načasování, jak skladovat.

Šupinatý a nepravý šupináč patří k rychle rostoucím škůdcům. Reprodukce může být asexuální nebo konvenční. Vyskytuje se vajíčkem pod scutellum, ale existují i ​​živorodé druhy. Po vylíhnutí prochází šupinatý hmyz několika stádii. Zpočátku jsou šupinatý hmyz velmi pohybliví Samci a samice se od sebe zcela liší. Samice jsou nepohyblivé, ale samci jsou po celý život velmi pohybliví a dokážou i létat. Životní cyklus samců je však velmi krátký, žijí jen několik dní, na rozdíl od samic, které žijí několik měsíců.

Za špatných podmínek produkují šupinatý a pseudošupinatý hmyz více samců, zatímco v dobrých podmínkách se rodí více samic. Složení obyvatelstva se mění tak, aby se zlepšila mobilita a stěhovalo se do výhodnější lokality.

DŮLEŽITÉ. Pro vaši informaci, existuje několik zástupců rodiny z mnoha.

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Blog Oleny Nepomnyashchaya.

Kalifornský štít (někdy falešné kalifornské měřítko). Tělo samic je oválné a dosahuje délky 1,5 milimetru a je zbarveno žlutozeleně. Velikost jejich šedohnědých zaoblených štítků se pohybuje od 2 do 2,5 mm. Scutes samců nymf, zbarvené do hnědavých tónů, jsou také krátce oválného tvaru, ale dlouhé 1 mm. Samci tohoto hmyzu kalifornského měřítka jsou letní tuláci v podobě malých teček s jasným lemem kolem nich. často žlutooranžové a křídlaté.

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Blog Oleny Nepomnyashchaya.

Červená hruška šupina – obyvatel jižních oblastí Ruska. Škodí však nejen hrušně – jejími útoky trpí třešně, švestky, hroznové víno, mandle, ale i meruňky, třešně, jabloně a broskve. V případě hromadného rozmnožování hmyzu šupinovitého se na výhonech a kmenech tvoří vícevrstvé kolonie.

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Blog Oleny Nepomnyashchaya.

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Akátová falešná stupnice. Akátová falešná stupnice. Parthenolecanium corni se v naší oblasti vyskytuje nejčastěji. Viz foto vlevo. Má také výrazný sexuální dimorfismus, to znamená, že samci a samice si nejsou podobní. Dospělá samice je nehybná, má oválné, konvexní tělo. Scutellum hnědé, hladké, lesklé. Samec je velmi malý, pohyblivý se 2 křídly. Nachází se na větvích a kmenech stromů a keřů, méně často na listech a plodech. Larva přezimuje na kmenech a na spodní straně větví. Na jaře, po zahájení toku mízy, přezimované larvy lezou na mladé větve, kde se drží a nehýbou se. Samci jsou vzácní. Samci létají začátkem května. Koncem jara klade samička vajíčka pod vlastní tělo, její plodnost je až 3000 vajíček. Na začátku léta se rodí larvy, které migrují na spodní stranu listů.

Zajímavé:  Je možné prořezávat, pokud jsou listy hroznů stále zelené?.

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Falešný štít

Před zazimováním se na výhonky vracejí larvy 2. instaru. Škodlivý pro hrozny, švestky, rybíz, bílý akát, lísku, maliny a v menší míře jablka, hrušky, kdoule, meruňky, angrešt, broskve, třešně atd. Obvykle je poškození ohniskové. Intenzivněji se rozmnožuje v hustých a zastíněných výsadbách. Nejvíce jsou poškozené mladé poškozené rostliny. Podobné tomuto škůdci hloh nepravá stupnice .

Škůdci vinné révy: Šupinový hmyz a falešný šupinový hmyz. Blog Oleny Nepomnyashchaya.

Opatření pro boj proti šupinatému hmyzu a falešnému šupinatému hmyzu — Prevence — větrání rostlin, odhušťování, ředění výsadby, pálení spadaného listí a poškozených výhonů. Začátkem jara je indikována pravidelná kontrola Preventivně se doporučuje i předjarní postřik hroznů přípravkem proti škůdcům: Actellik, Aktara, Konfidor Extra, Karbofos, BI-58, Konfidor mechanické čištění škůdců výhonky zubním kartáčkem = mýdlový roztok). Z lidových metod má podle kolegů účinné vlastnosti dehtové mýdlo, dále nálev z vlaštovičníku (3 kg vlaštovičníku se louhuje v 10 litrech vody po dobu 1 hodin), nebo odvar z kapradiny: (10 kg kapradiny se vyluhuje v XNUMX litrech vody na den, pak se vaří půl hodiny, nechá se vychladnout) . Infuze nebo odvar musí být filtrovány. Proti šupinovcům lze použít i entomofágní hmyz (Blastotrix aj.). Citlivý na biologické činitele hmyzu s falešnými šupinami. K biologickým metodám patří i fungicidy na bázi patogenních háďátek (nemabact) a plísní (avertin, aversectin), které jsou účinné v boji proti kalifornskému šupináčkovi. V případě vážného poškození obvykle nestačí k likvidaci škůdců dvě až tři ošetření v týdenních intervalech, nejlépe přípravky z různých chemických skupin;

Je to namáhavý úkol, ale postříkáním zahrady olejovou emulzí (pokud ji najdete, přípravkem 30C) dvakrát ročně (na konci května a srpna) tak či onak (na konci května a srpna) dvakrát ročně (na konci května a srpna) můžete škůdce vyhubit o 95 %.

Zajímavé:  Je možné ošetřit hrozny síranem železnatým?.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *