Jak se jmenuje sušená květina? Podobně jako u pupalky – odpovědi odborníků.

0

Jak se jmenuje sušená květina? Podobně jako u pupalky – odpovědi odborníků

Nejčastěji se sušené květiny dělí na jednoleté a víceleté, ale v přírodě existují i ​​rostliny, které se dělí jak na jednoleté, tak na víceleté. Pojďme to zjistit!

Roční

Letničky jsou rostliny, které dokončí svůj životní cyklus během jednoho roku. Během tohoto období rostou, kvetou, produkují semena a poté umírají.

Lagurus

Sušený květ zajícovitého, také známý jako zajíc, patří do skupiny okrasných trav a je široce používán v květinářství k vytváření objemných a lehkých kompozic. Své druhé jméno získal pro svůj vzhled, připomínající nadýchaný ocas zajíce. Tento rostlinný materiál je všestranná sušená květina, kterou lze snadno barvit. Díky své jemné a okouzlující textuře je lagurus ideální pro každou příležitost.

Oříznutý_obrázek (1).pngOříznutý_obrázek (2).png Cropped_Image.png

Pšenice

Sušený pšeničný květ je organický dekorační materiál vytvořený z pšeničných klasů. Mezi jeho výhody patří šetrnost k životnímu prostředí, odolnost, všestrannost a snadné použití.

Oříznutý_obrázek (1).pngCropped_Image.png Oříznutý_obrázek (2).png

Nigella

Sušené květy nigelly jsou skvostným druhem sušených květin, které nádherně ozdobí interiér. Její krásné truhlíky lze použít jako samostatnou kytici nebo v kombinaci s jinými sušenými květinami.

Oříznutý_obrázek (1).pngOříznutý_obrázek (2).png Cropped_Image.png

Scabious

Sušené květy scabiosa jsou rostlina z čeledi teasel, která roste v mírném podnebí. Kvete od července do konce září, na každém stonku tvoří 1 až 5 jemných květů. Květy Scabiosa mají hojnost nektaru. Tato rostlina preferuje úrodné půdy, ale netoleruje sucho a silné zamokření, což ji činí trochu rozmarnou v péči.

Zajímavé:  Jak vypadá meruňkový výhonek?.

1.jpg2.jpg 3.jpg

Briza

Sušený vánek – tato rostlina se vyznačuje množstvím tzv. „kapek“ – srdčitých květenství umístěných na tenkých stoncích, které reagují na pohyb vzduchu kýváním. Průměrná výška této byliny je asi půl metru a velikost a barva květenství se může lišit v závislosti na odrůdě.

Pelyně

Přírodní sušený květ pelyňku. Svěží větve pelyňku jsou ideální pro vytváření suchých kytic a kompozic, stejně jako pro použití v interiérech a vytváření tematických dekorací.

Oříznutý_obrázek (4).pngOříznutý_obrázek (5).png Oříznutý_obrázek (6).png

Trvalé

Trvalky jsou rostliny, které procházejí několika vegetačními obdobími. Jejich zvláštností je, že nadzemní část rostliny v zimě zcela opadá nebo ztrácí listy, zatímco podzemní část dále roste a na jaře rostlina opět vytváří nové výhony a listy.

Gypsophila

Gypsophila je rostlina s vysoce rozvětveným latnatým květenstvím. I přes svou křehkost je velmi odolný. Jde o to, že gypsophila je sušená květina. To znamená, že po zaschnutí si zachová svůj dekorativní efekt a může obdarovaného potěšit po mnoho let.

Oříznutý_obrázek (8).pngOříznutý_obrázek (7).png Oříznutý_obrázek (9).png

Statica

Statica je sušená květina, která symbolizuje paměť, krásu a dlouhověkost. Podobné jako limonium, ale liší se menšími květenstvími. Krásný fialový odstín a štíhlé stonky dělají ze statice harmonický doplněk ke kyticím různých květin.

Oříznutý_obrázek (12).pngOříznutý_obrázek (10).png Oříznutý_obrázek (11).png

Lavender

Levandule je přírodní sušená květina. Jedná se o jednu z mála květin, která má vzácnou vlastnost stát se sušenou květinou, která si zachovává barvu, strukturu a vůni.

Oříznutý_obrázek (15).pngOříznutý_obrázek (14).png Oříznutý_obrázek (13).png

Hortensia

Sušené květy hortenzie jsou skutečné květiny ošetřené speciálním roztokem, takže vypadají dlouho svěže! Hortenzie je jedinečná, velká květina, která vypadá skvěle jak jako součást velké kytice, tak i samotná.

Oříznutý_obrázek (2).png Oříznutý_obrázek (1).pngCropped_Image.png

Eukalyptus

Sušené květy eukalyptu jsou sušené živé rostliny, které se skvěle hodí pro tvorbu interiérových kytic nebo zdobení dárkových balení. Eukalyptus je milován mnoha kvůli jeho charakteristické a rozpoznatelné vůni.

Zajímavé:  Co položit, aby se rašelina nesmyla do písku?.

Oříznutý_obrázek (4).pngOříznutý_obrázek (3).png Oříznutý_obrázek (5).png

Limonium

Limonium je krásná sušená květina, která si dokáže zachovat jasnou barvu svých květenství po několik let. Tato rostlina nemá žádné aroma. Používá se k vytváření stylových květinových vazeb.

Oříznutý_obrázek (6).pngOříznutý_obrázek (7).png Oříznutý_obrázek (8).png

Jaké další rostliny existují?

Kromě letniček a trvalek existují i ​​rostliny jednoleté i víceleté. Například bavlna, rákos, setaria nebo oves.

Bavlna

Bavlníkové květy jsou květy, které vypadají jako nadýchané kuličky. Vyznačují se jemnou texturou a živým vzhledem dostupné v různých odstínech. Jednou z výhod sušených bavlníkových květů je jejich schopnost udržet si svůj tvar a objem po dlouhou dobu.

Rákosí

Sušené květy rákosu jsou přírodní a ekologicky šetrné domácí dekorace. Takové květiny mohou trvat několik let a nevyžadují žádnou péči.

Oříznutý_obrázek (9).pngOříznutý_obrázek (10).png Oříznutý_obrázek (11).png

Setaria

Sušené květy setaria jsou ideální volbou pro vytváření působivých kytic a květinových aranžmá, interiérové ​​dekorace a vytváření tematických dekorací.

Oříznutý_obrázek (12).pngOříznutý_obrázek (13).png Oříznutý_obrázek (14).png

Oves

Sušený oves jsou obilné klasy, které mají podlouhlý tvar s květenstvími, nasycené horkými letními dny, které nám v chladném období připomínají minulé léto.

Oříznutý_obrázek (15).pngOříznutý_obrázek (16).png Oříznutý_obrázek (17).png

Použití sušených květin

Za prvé, sušené květiny se používají k vytváření kytic. Zkušení floristé vytvářejí skutečná umělecká díla, která mohou ozdobit interiér, stát se dárkem pro oslavenkyni nebo nahradit obvyklou svatební kytici. Takové kompozice mohou být umístěny v elegantních vázách, krabicích na klobouky nebo proutěných koších.

Dekorace v podobě věnců vypadají neobvykle. Krásné nízké kompozice mohou ozdobit sváteční stůl nebo volné místo na krbové římse. Vysoká ikebana ze sušených květin, umístěná na konferenčním stolku nebo kuchyňském stole, působí elegantně a sofistikovaně.

A z plochých květin, sušených mezi stránkami vašich oblíbených knih, je hezké vyrábět karty a panely, které ozdobí ložnici nebo se stanou skvělým dárkem pro vaši matku nebo přítele.

Zajímavé:  Výsadba statice v roce 2024 podle lunárního kalendáře: načasování, příznivé dny.

Závěr

Závěrem lze zdůraznit význam rozmanitosti sušených květin a jejich důležitou roli v dekoraci, floristice a tvorbě jedinečných kompozic. Oslavte, jak různé druhy sušených květin, jako je bavlna, zajíček, pelyněk a další, poskytují nekonečné možnosti pro interiérový design. Můžete také zdůraznit jejich odolnost, ekologickou hodnotu a schopnost zachovat krásu po mnoho let.

Internetový obchod Mirray má vždy skladem obrovské množství sušených květin té nejvyšší kvality!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *